منشور رضایتمندی مشتری

منشور رضایتمندی مشتری

گروه صنعتی درب معتقد با استعانت از خداوند متعال و بکارگیری کلیه توان خود عزم خود را در جهت تولید محصولی با کیفیت بالا و قیمتی مناسب و قابل رقابت با سایر محصولات موجود در بازار جذم نموده و دردراه رسیدن به این هدف یاری شما مشتریان و نمایندگان گرامی را بعنوان پشتوانه ای محکم در کنار خود خواهد داشت .

عمده مواردی که در جهت کسب رضایت مشتری توسط شرکت درب معتقد اجرایی شده است در موارد زیر خلاصه میگردد:

  1. فروش کلیه محصولات شرکت تنها با قیمتهای مصوب این لیست مجاز بوده و هر گونه فروش با قیمتهای بالاتر تخلف محسوب شده و مشتریان عزیز میتوانند هرگونه شکایات خود را با شماره تلفنهای واحد رسیدگی به مشتریان شرکت ( 32466503 – 041 ) و یا از طریق وب سایت شرکت به آدرس darbmotaghed.com و یا سایر پلهای ارتباطی با ما در میان بگذارند .

مطمئن باشد کارشناسان ما در اسرع وقت پیگیر هر گونه شکایت و نظرات شما خواهند بود .

2. کلیه نمایندگان موظف هستند لیست قیمتهای مصرف کننده را در نمایندگی خود و در معرض دید کلیه مشتریان نصب نمایند که این لیست حتما باید ممهور به مهر نمایندگی باشد و در صورت عدم نصب این لیست در نمایندگی مرتکب تخلف شده و موارد توسط شرکت پیگیری میگردد .

3. هر گونه فروش محصولات درب معتقد باید با مهر معتبر و فاکتور معتبر و با قیمتهای مصوب انجام شود و با توجه به گارانتی بودن محصولات برگه گارانتی نیز باید بهمراه فاکتور توسط فروشنده تکمیل و به مشتری تحویل گردد .

4. شرکت درب معتقد کلیه محصولات خود را بمدت 2 سال گارانتی تعویض قطعات و بمدت 10 سال وارانتی تامین قطعات مینماید لذا حتما کارت گارانتی محصولات را نزد خود نگهدارید.

5. کلیه هزینه های مربوط به حمل کالا از کارخانه تا محل نمایندگی و از محل نمایندگی تا محل مشتری بعهده کارخانه و شرکت درب معتقد میباشد و مشتری هیچ مبلغی را از این بابت پرداخت نخواهد نمود .

6. کلیه هزینه های مربوط به نصب و رگلاژ دربها و رفع عیوب احتمالی در محل مشتری نیز بعهده شرکت بوده و مشتری هیچ هزینه ای از این بابت نیز پرداخت نخواهد کرد .

7. شرکت درب معتقد با تشکر از انتخاب محصولات این شرکت توسط شما با افتخار اعلام میدارد که همیشه متعهد به پاسخگویی در مقابل محصولات خود خواهد بود و هیچگاه مشتری را تنها نخواهد گذاشت .

فروش پایان کار نیست بلکه آغاز یک تعهد است .